Vodafone zvažuje prodej své španělské pobočky s firmou Morgan Stanley: Britský mobilní operátor by mohl prodat dceřinou společnost za 3,9 miliardy eur

Sdílej tento článek!

Vodafone má těžké období ve Španělsku. 

Během prezentace výsledků za poslední čtvrtletí roku 2022 v únoru minulého roku, britské mobilní operátory zaznamenaly pokles tržeb o 9,8 % ve srovnání s předchozím rokem. Společnost tehdy vinila za tuto situaci cenovou válku na trhu a vlastní zvýšení tarifů Vodafone, ale situace se nezlepšila.

Rezignace Colmana Deegana, CEO Vodafone Španělsko, na začátku roku vyvolala krizi mezi nejvyššími manažery, která se zdála být vyřešena dva měsíce později s příchodem nového CEO, Mária Vazy, tehdy ještě CEO Vodafone Portugalsko.

Vaz převzal vedení prvního dubna, ale jeho příchod nevyřešil problémy, se kterými společnost dlouhodobě bojuje, a Vodafone nyní může zvažovat prodej své španělské pobočky.

Poslední sprint po „léčivech“ spojený s fúzí MásMóvil a Orange: tady jsou nejlépe postavení operátoři a jejich strategie.

„Expansión“ cituje několik informovaných zdrojů, kteří tvrdí, že telefonní síť spolupracuje s externími poradci, jako je Morgan Stanley a Garrigues, aby zhodnotila různé možnosti dostupné pro svou dceřinou společnost ve Španělsku.

Podle médií britská mateřská společnost podrobila Vodafone Španělsko „strategické revizi, zvažujíc všechny možné možnosti“, poté co představila výsledky za první čtvrtletí, které nesplnily očekávání.

Kromě toho byla španělská dceřiná společnost na začátku tohoto roku degradována z nezávislé jednotky (stejně jako Německo, Velká Británie a Itálie) na součást evropského klastru. Vodafone je prý již v kontaktu s několika fondy, které mají zájem o nákup španělského podnikání, jako jsou Apollo Global Management a Apax Partners.

Podle „Expansión“ by dceřiná společnost mohla být hodnotná kolem 3,9 miliardy eur.

VÍCE ČLÁNKŮ

Může tě dále zajímat...